środa, 23 kwietnia 2014


W dzisiejszej odsłonie Ikony chciałabym Wam przedstawić sportowe buty, które nosimy na co dzień. Pokażę Wam klasyczne buty z kolekcji Adidas, Nike i New Balance. Zacznijmy od tych pierwszych. 

Firma Adidas została założona 1924 roku przez braci Dasslerów. Nazwa pochodzi od zdrobnienia imienia (Adi) i trzech pierwszych liter nazwiska (Das) założyciela firmy Adolfa Dasslera. Firma podzielona jest na trzy części: Adidas Sport, Adidas Classic i Adidas Style. Charakterystycznym znakiem firmy są trzy paski, które są umieszczane, np. na ramionach strojów piłkarskich itd. Przedstawione przeze mnie buty wykonane są ze skóry naturalnej i ekologicznej. Wnętrze butów posiada miękką i oddychającą wyściółkę, a podeszwa wykonana jest gumy. 


1. Adidas Coneo QT F37908, cena 169 zł, dostępne tutaj
2. Adidas V Racer Nylon F37995, cena 179 zł, dostępne tutaj 
3. Adidas Top Ten Hi W G02794, cena 229 zł, dostępne tutaj

Nike ostatnio są znane ze swojego najbardziej rozchwytywanego modelu - Air Max. Firma została założona w 1964 roku jako Blue Ribbon Sports przez Billa Bowermana i Phillipa Knighta. W 1978 roku BRS zmieniło nazwę na Nike, która wzięła swoją nazwę od greckiej bogini. Nike z greckiego oznacza "zwycięstwo", co w przypadku firmy sportowej jest trafioną nazwą.


1. Nike Air Max 1 iD, cena 135$, dostępne tutaj
2. Nike Air Max 90 EM iD, cena 165$, dostępne tutaj
3. Nike Air Max, projekt własny

New Balance jest firmą, która najbardziej mnie zaciekawiła. Buty mają klasyczny kształt i pasują w zasadzie do każdego stroju, a ich wygoda jest nie do opisania. Są to zdecydowanie najwygodniejsze buty jakie miałam okazję mieć w swojej kolekcji. Swoją działalność firma rozpoczęła w 1906 roku dzięki Jimowi Davisowi. 


1. New Balance 500 Classics Traditionnels GW500AGY, cena 239 zł, dostępne tutaj
2. New Balance 500 Classics Traditionnels GW500NBS, cena 239 zł, dostępne tutaj
3.  New Balance 500 Classics Traditionnels GW500WLS, cena 239 zł, dostępne tutaj

Z każdej z tych firm stworzyłam zestawy: sportowy, casualowy i elegancki. Mimo, iż są to buty sportowe to dlaczego by nie połączyć ich z tiulową spódnicą? ;)

Sportowy:

Casualowy:

Elegancki:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o zachowanie kultury. Na tym blogu mamy czuć się dobrze wszyscy.